Ana içeriğe atla

Mangalda Tavuk Ciğeri

  Merhabalar, nasılsınız arkadaşlar.

İnternette aradığınız zaman çoğu tarifte ciğeri sote olarak yaparlar. Ben daha önce hiç tavuk ciğeri alıp yapmayı denemedim ve aslına bakarsanız hiç tavuk ciğeri yememiştim. Marketlerde hazır paketlerde satılan tavuk ciğerinden bi paket alıp denemek istedim ama sote olarak yapmaktan bahsetmiyorum. Acaba dedim bunun mangalda pişeni nasıl olur?

Denedim oldu....


Marketten aldığınız tavuk ciğerin içinden yürekleri de çıkıyor. Ciğerleri kuş başı doğrayıp güzelce yıkadıktan sonra biraz kekik ve kimyonla karıştırdıktan sonra kenara bırakıyoruz. Ben ciğerlerin bir kısmını sote için ayırdım. Sotelik olanların üzerine biraz kekik ve unlayıp kenara koyuyoruz. Soğanları ince kıyıp tuzlayıp elimizle ovalayıp dinlenmeye bırakıyoruz. 2-3 orta boy patatesin kabuklarını soyup 4 e bölüp düdüklü tencere içerisinde suya atıyoruz. Üzerine biraz tuz, kekik ve 2-3 kaşık zeytinyağı ekleyip kapağını kapatıyoruz. Diğer tarafta ev yapımı gün hamuru makarna haşlıyoruz. Pişen patatesleri düdüklü tencereden çıkardıktan sonra çatalla ezerek sotelik ayırdığımız tavuk ciğerlerini teflon tavada kavuruyoruz ve patatesin üzerine yerleştiriyoruz. Kekik ve kimyonla dinlendirdiğimiz tavuk ciğerlerini mangal şişlerine dizip mangala atıyoruz. Bu arada Soğanların fazla tuzunu yıkayıp üzerine maydanoz doğrayıp biraz limon ve zeytinyağı ile soframıza yerleştirmeyi unutmuyoruz.Yorumlar

  1. valla anlatım hiç olmamış tavuk ciğeri mangalda olmaz die bişe yok sadece yapısı narindir ve mangal tadını kaçırır sote şeklinizde hiç olmamış bu kadarcık bilgiyle her önüne gelen blog açar hale geldi...

    YanıtlaSil
  2. valla anlatım bence de hiç olmadı zaten ben tavuk ciğerini ilk defa alıp yapmıştım o da mangala denk geldi öyle yaptım. Daha iyi tarifler bulduğumda onlarıda deneyeceğim eğer sizde daha iyi bir tarif varsa paylaşırsanız çok sevinirim. böyle boş yere yorumunuzu harcamanıza gerek yok. Hem tabi ki her önüne gelen blog açar zaten her önüne gelen blog açsın diye meydana geldi blogger.
    Beni yanlış anlamayın ben hiç bir zaman yaptığım hiç bir tarifte usta olduğumu zaten iddia etmedim. ben bir ev hanımı olarak evimde yaptığım ve benim hoşuma giden tarifleri paylaşıyorum zaten fakındaysanız. Bunlar benim hoşuma giden yemekler herkesin ağız tadı bir olacak diye bir şart yok.
    Eğer elinizde tavuk ciğerinin yapımı ile ilgili güzel bir tarif varsa yollarsanız çok sevinirim. Daha iyi yapmanın yolunu öğrenmeyi tabi ki isterim. Yorumunuz için teşekkür ederim. Saygılar.

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Popüler Optimist Nedir?

Bazı kadın ve erkekler çok hareketli, şakacı ve devamlı tebessüm etmeyi başarabilen popüler optimist tiplerdir. Bunların kişilik özellikleri :

Arzusu : Eğlenmek, gününü gün edip, zor işleri başkalarına yaptırmaktır.

Duygusal İhtiyaçları : İlgi, şefkat, onay ve kabul görmek.

En Güçlü Yönleri : Bilgisi olsun olmasın, her yerde her zaman her şey hakkında konuşabilir. coşkulu bir kişiliğe , iyimserliğe, espri duygusuna, öykü anlatma yeteneğine sahiptir. insanlardan hoşlanır.

En Zayıf yönleri: Düzensizdir, ayrıntıları ya da isimleri hatırlayamaz, abartır, hiç bir şey hakkında ciddi değildir. işlerin yapılmasında başkalarına güvenir; kolay aldanır ve saftır.

Bunalıma Girdiği Zaman : Yaşam eğlenceli değildir ve hiç kimse onu sevmiyordur.

Korktuğu Şeyler : Sevilmemek, sıkılmak, saate bağlı olarak yaşamak ya da harcadığı paranın kaydını tutmak.

Hoşlandığı İnsan Tipi : Dinleyen, gülen, öven ve onaylayan.

Hoşlanmadığı İnsan Tipi : eleştiren, esprilerine yanıt vermeyen, kendisinin şirin olduğunu düşün…

Gluten Nedir? Nelerde Bulunur? Ve Dahası...

Alıntı Gluten,buğday içerisinde yeralan ve un öz değerlerini en fazla içeren protein grubudur. Unun içerisinde Yas gluten değeri 28-32 arası ideal olup eksikliği durumunda iyi buğday ile karıştırılarak veya kuru gluten ilavesi ile istenen değerlere ulaşılabilir. Kuru gluten, buğday nişastası üreticilerinin yakın geçmişe kadar teknoloji yetersizliğinden dolayı elde edilmesi zor olan ancak bugün Un sanayi, dayanıklı unlu mamuller, ve balık yemi başta olmak üzere yem sanayinde kullanılan bir sanayi hammaddesi haline gelmiştir. Yem sanayindeki kullanımı özellikle balık yavru yemlerinde 2 mm nin altında yer alan extruder ürünlerinin imalinde avantaj sağlamaktadır. Son yıllarda birçok yem üreticisi tarafından tercih edilmektedir. Kullanımının sınırlı veya kontrollu olması gerekliliği Çölyak hastalığının bu protein grubuna karşı hassasiyetinden kaynaklanmaktadır. Batı ülkelerinde hazır gıdalarda, içindekiler listesinde belirtilmesi gereken belli bir oranın üzerinde risk taşıyan alerjenlerin baş…