Mangalda Tavuk Ciğeri

11:13

  Merhabalar, nasılsınız arkadaşlar.

İnternette aradığınız zaman çoğu tarifte ciğeri sote olarak yaparlar. Ben daha önce hiç tavuk ciğeri alıp yapmayı denemedim ve aslına bakarsanız hiç tavuk ciğeri yememiştim. Marketlerde hazır paketlerde satılan tavuk ciğerinden bi paket alıp denemek istedim ama sote olarak yapmaktan bahsetmiyorum. Acaba dedim bunun mangalda pişeni nasıl olur?

Denedim oldu....


Marketten aldığınız tavuk ciğerin içinden yürekleri de çıkıyor. Ciğerleri kuş başı doğrayıp güzelce yıkadıktan sonra biraz kekik ve kimyonla karıştırdıktan sonra kenara bırakıyoruz. Ben ciğerlerin bir kısmını sote için ayırdım. Sotelik olanların üzerine biraz kekik ve unlayıp kenara koyuyoruz. Soğanları ince kıyıp tuzlayıp elimizle ovalayıp dinlenmeye bırakıyoruz. 2-3 orta boy patatesin kabuklarını soyup 4 e bölüp düdüklü tencere içerisinde suya atıyoruz. Üzerine biraz tuz, kekik ve 2-3 kaşık zeytinyağı ekleyip kapağını kapatıyoruz. Diğer tarafta ev yapımı gün hamuru makarna haşlıyoruz. Pişen patatesleri düdüklü tencereden çıkardıktan sonra çatalla ezerek sotelik ayırdığımız tavuk ciğerlerini teflon tavada kavuruyoruz ve patatesin üzerine yerleştiriyoruz. Kekik ve kimyonla dinlendirdiğimiz tavuk ciğerlerini mangal şişlerine dizip mangala atıyoruz. Bu arada Soğanların fazla tuzunu yıkayıp üzerine maydanoz doğrayıp biraz limon ve zeytinyağı ile soframıza yerleştirmeyi unutmuyoruz.You Might Also Like

2 yorum

  1. valla anlatım hiç olmamış tavuk ciğeri mangalda olmaz die bişe yok sadece yapısı narindir ve mangal tadını kaçırır sote şeklinizde hiç olmamış bu kadarcık bilgiyle her önüne gelen blog açar hale geldi...

    YanıtlaSil
  2. valla anlatım bence de hiç olmadı zaten ben tavuk ciğerini ilk defa alıp yapmıştım o da mangala denk geldi öyle yaptım. Daha iyi tarifler bulduğumda onlarıda deneyeceğim eğer sizde daha iyi bir tarif varsa paylaşırsanız çok sevinirim. böyle boş yere yorumunuzu harcamanıza gerek yok. Hem tabi ki her önüne gelen blog açar zaten her önüne gelen blog açsın diye meydana geldi blogger.
    Beni yanlış anlamayın ben hiç bir zaman yaptığım hiç bir tarifte usta olduğumu zaten iddia etmedim. ben bir ev hanımı olarak evimde yaptığım ve benim hoşuma giden tarifleri paylaşıyorum zaten fakındaysanız. Bunlar benim hoşuma giden yemekler herkesin ağız tadı bir olacak diye bir şart yok.
    Eğer elinizde tavuk ciğerinin yapımı ile ilgili güzel bir tarif varsa yollarsanız çok sevinirim. Daha iyi yapmanın yolunu öğrenmeyi tabi ki isterim. Yorumunuz için teşekkür ederim. Saygılar.

    YanıtlaSil

Popüler Yayınlar

Albüm

Like us on Facebook

.