Ana içeriğe atla

Kayıp

Bu arada Sevgili arkadaşlar uzun zamandır blogumla ilgilenemediğimden dolayı sizlere en önemli haberleri aktarmakta da biraz geç kaldım.
Yan tarafta hepinizin artık tanıdığı aile tablosundan bir kayıp verdik. Çok sevgili dedemiz resmin en sağında gördüğünüz çok sevimli dedemizi kaybettik. Kaybından dolayı tüm aile bireylerimize büyük bir şok yaşattı. Bir sabah vakti sabah namazına hazırlanmak için kaltıktan sonra ani bir tansiyon yüksekliği sonucu beyin kanamasından dolayı aynı gün akşam saatlerine kadar hastahanede doktorlar tarafından kurtarılmaya çalışılmasına rağmen kendisini aynı günün yani 5 MART 2009 günü akşam saat 22:00 civarlarında kaybettik.
Aslında bir insanın nekadar temiz kalpli olabileceğini bize öyle bir kanıtladıki ölümüyle bile, tam kendisinin istediği gibi hiç kimseye yük olmaya fırsat kalmadan kimseyi yormadan tamda bir cuma günü ve tamda bir kandil arifesinde ani bir şekilde aramızdan ayrıldı. Kendisini çok çok sevmemize rağmen biz ailesi olarak bile dışarıdan sokaktaki insanlar tarafındanda bu kadar çok sevilen bir kişi olduğundan bu kadar haberdar değilmişiz.
Dedemin cenazesine gelen kalabalığı anlatmanın imkanı yok ayrıca birde bukadar insan sadece o gün cenazeyi duyup gelebilenlerle ibaretti. Dedemin vefatını üzerinden kaç gün geçmesine rağmen hala büyük bir hatırnazlıkla arayıp başsaglıgı dileyen insanları gördükçe ibret etmemek imkansız. Keşke hepimiz onun gibi sevecen, sabırlı, bir o kadar sevilen bir insan olabilsek.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Gluten Nedir? Nelerde Bulunur? Ve Dahası...

Alıntı Gluten,buğday içerisinde yeralan ve un öz değerlerini en fazla içeren protein grubudur. Unun içerisinde Yas gluten değeri 28-32 arası ideal olup eksikliği durumunda iyi buğday ile karıştırılarak veya kuru gluten ilavesi ile istenen değerlere ulaşılabilir. Kuru gluten, buğday nişastası üreticilerinin yakın geçmişe kadar teknoloji yetersizliğinden dolayı elde edilmesi zor olan ancak bugün Un sanayi, dayanıklı unlu mamuller, ve balık yemi başta olmak üzere yem sanayinde kullanılan bir sanayi hammaddesi haline gelmiştir. Yem sanayindeki kullanımı özellikle balık yavru yemlerinde 2 mm nin altında yer alan extruder ürünlerinin imalinde avantaj sağlamaktadır. Son yıllarda birçok yem üreticisi tarafından tercih edilmektedir. Kullanımının sınırlı veya kontrollu olması gerekliliği Çölyak hastalığının bu protein grubuna karşı hassasiyetinden kaynaklanmaktadır. Batı ülkelerinde hazır gıdalarda, içindekiler listesinde belirtilmesi gereken belli bir oranın üzerinde risk taşıyan alerjenlerin baş…

Mangalda Tavuk Ciğeri

Merhabalar, nasılsınız arkadaşlar.

İnternette aradığınız zaman çoğu tarifte ciğeri sote olarak yaparlar. Ben daha önce hiç tavuk ciğeri alıp yapmayı denemedim ve aslına bakarsanız hiç tavuk ciğeri yememiştim. Marketlerde hazır paketlerde satılan tavuk ciğerinden bi paket alıp denemek istedim ama sote olarak yapmaktan bahsetmiyorum. Acaba dedim bunun mangalda pişeni nasıl olur?

Denedim oldu....


Marketten aldığınız tavuk ciğerin içinden yürekleri de çıkıyor. Ciğerleri kuş başı doğrayıp güzelce yıkadıktan sonra biraz kekik ve kimyonla karıştırdıktan sonra kenara bırakıyoruz. Ben ciğerlerin bir kısmını sote için ayırdım. Sotelik olanların üzerine biraz kekik ve unlayıp kenara koyuyoruz. 


Soğanları ince kıyıp tuzlayıp elimizle ovalayıp dinlenmeye bırakıyoruz. 


2-3 orta boy patatesin kabuklarını soyup 4 e bölüp düdüklü tencere içerisinde suya atıyoruz. Üzerine biraz tuz, kekik ve 2-3 kaşık zeytinyağı ekleyip kapağını kapatıyoruz. 


Diğer tarafta ev yapımı gün hamuru makarna haşlıyoruz. Pişen pat…

Hoşgeldiniz

Selam dostlar, hepinize iyi geceler.

Bu günün ilk saatlerinden sizlere sesleniyorum.

Uzun zamandır sizler için yayın hazırlamıyordum. Bu sezon  benim için oldukça yoğun bir sezondu.
Neredeyse bir sene olmuş bilgisayarın başına oturup şöyle uzun uzun sizlere yaptıklarımı anlatmayalı, kendimi unutturmuşum!...

Neler yaptım, neler gördüm, neler öğrendim, hepsini sizlerle paylaşacağım. Her şey sırasıyla haydi bakalım.

En son sizlere yaptığım duvar panosundan burada bahsetmişim, bitmiş halini göstermek nasip olmadı. İlk önce onu tanıştırayım sizlere;

Bundan sonra diğer gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğim. Beni izlemeye devam eder misiniz?

İşte bu da benim..................