Ana içeriğe atla

Başlıksız

   Canım sıkılıyor, hiçbir şey yazmak gelmiyor içimden. Aslında yayınlanacak bir sür şey var elimde ama elim varıpta hiçbirisi ile ilgilenemedim,ilgilenemiyorum,vs.vs. Havalar ısınmaya başladı, evden çıkasım yok. Hayat boğucu olmaya başladı sanki benim için. Neden acaba? Atmaya çalışıyorum üzerimden bu kırılganlığı, umutsuzluğu çünkü benim canım sıkıldığı, bunaldığı zaman umutsuz hissederim kendimi. Benim için hiç ümit yok. Hayat benim için hep zor yollar seçecek, çıkışı olmayan tek yönlü yollar.

   Yolunda giden bir şeyler olmalı elbet ama nerede bir görsem yakasına yapışacağım, nerelerdeydin seni arıyordum kaç zamandır diyeceğim.

   Neyse şu ümitsiz vaka durumum bir geçsin tekrar ve süratle yazılarımı yayınlayacağım elimde çok güzel malzemeler var. aklımda bir sürü fikir var daha öncede bahsetmiştim bunlardan daha yenileri de var, yeni fikirler.

   Bekleyin beni, geleceğim. belki yarın belki yarından da yakın.


Benim pek neşem yok ama belki bu sizlerin neşenizi yerine getirir bu kadar iç karartıcı yazı yazdıktan sonra işte size favorilerimden biri. Bu pembe yaratık benim kitaplığımın bir parçası.

Yorumlar

  1. bloğun hayırlı olsun cnm.İzlemedeyim:)

    YanıtlaSil
  2. 10 marifet logosunu nasıl kopyaladın

    YanıtlaSil
  3. 10 marifet sayfasından resmin üzerinde farklı kaydet diyoruz bilgisayara kaydediyoruz. Blogta yerleşim sayfasında gagget ekleden resim seçeneğini seçiyoruz. bilgisayara kaydettiğimiz resmi buluyoruz birde orda bağla diye bir satır varya 10 marifette kendi sayfamızın linkini bağla yazan yere yepıştırıyoruz. kaydet deyince geldi. baştan bende yapamadım ama sonunda başardım.

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Gluten Nedir? Nelerde Bulunur? Ve Dahası...

Alıntı Gluten,buğday içerisinde yeralan ve un öz değerlerini en fazla içeren protein grubudur. Unun içerisinde Yas gluten değeri 28-32 arası ideal olup eksikliği durumunda iyi buğday ile karıştırılarak veya kuru gluten ilavesi ile istenen değerlere ulaşılabilir. Kuru gluten, buğday nişastası üreticilerinin yakın geçmişe kadar teknoloji yetersizliğinden dolayı elde edilmesi zor olan ancak bugün Un sanayi, dayanıklı unlu mamuller, ve balık yemi başta olmak üzere yem sanayinde kullanılan bir sanayi hammaddesi haline gelmiştir. Yem sanayindeki kullanımı özellikle balık yavru yemlerinde 2 mm nin altında yer alan extruder ürünlerinin imalinde avantaj sağlamaktadır. Son yıllarda birçok yem üreticisi tarafından tercih edilmektedir. Kullanımının sınırlı veya kontrollu olması gerekliliği Çölyak hastalığının bu protein grubuna karşı hassasiyetinden kaynaklanmaktadır. Batı ülkelerinde hazır gıdalarda, içindekiler listesinde belirtilmesi gereken belli bir oranın üzerinde risk taşıyan alerjenlerin baş…

Mangalda Tavuk Ciğeri

Merhabalar, nasılsınız arkadaşlar.

İnternette aradığınız zaman çoğu tarifte ciğeri sote olarak yaparlar. Ben daha önce hiç tavuk ciğeri alıp yapmayı denemedim ve aslına bakarsanız hiç tavuk ciğeri yememiştim. Marketlerde hazır paketlerde satılan tavuk ciğerinden bi paket alıp denemek istedim ama sote olarak yapmaktan bahsetmiyorum. Acaba dedim bunun mangalda pişeni nasıl olur?

Denedim oldu....


Marketten aldığınız tavuk ciğerin içinden yürekleri de çıkıyor. Ciğerleri kuş başı doğrayıp güzelce yıkadıktan sonra biraz kekik ve kimyonla karıştırdıktan sonra kenara bırakıyoruz. Ben ciğerlerin bir kısmını sote için ayırdım. Sotelik olanların üzerine biraz kekik ve unlayıp kenara koyuyoruz. 


Soğanları ince kıyıp tuzlayıp elimizle ovalayıp dinlenmeye bırakıyoruz. 


2-3 orta boy patatesin kabuklarını soyup 4 e bölüp düdüklü tencere içerisinde suya atıyoruz. Üzerine biraz tuz, kekik ve 2-3 kaşık zeytinyağı ekleyip kapağını kapatıyoruz. 


Diğer tarafta ev yapımı gün hamuru makarna haşlıyoruz. Pişen pat…

Popüler Optimist Nedir?

Bazı kadın ve erkekler çok hareketli, şakacı ve devamlı tebessüm etmeyi başarabilen popüler optimist tiplerdir. Bunların kişilik özellikleri :

Arzusu : Eğlenmek, gününü gün edip, zor işleri başkalarına yaptırmaktır.

Duygusal İhtiyaçları : İlgi, şefkat, onay ve kabul görmek.

En Güçlü Yönleri : Bilgisi olsun olmasın, her yerde her zaman her şey hakkında konuşabilir. coşkulu bir kişiliğe , iyimserliğe, espri duygusuna, öykü anlatma yeteneğine sahiptir. insanlardan hoşlanır.

En Zayıf yönleri: Düzensizdir, ayrıntıları ya da isimleri hatırlayamaz, abartır, hiç bir şey hakkında ciddi değildir. işlerin yapılmasında başkalarına güvenir; kolay aldanır ve saftır.

Bunalıma Girdiği Zaman : Yaşam eğlenceli değildir ve hiç kimse onu sevmiyordur.

Korktuğu Şeyler : Sevilmemek, sıkılmak, saate bağlı olarak yaşamak ya da harcadığı paranın kaydını tutmak.

Hoşlandığı İnsan Tipi : Dinleyen, gülen, öven ve onaylayan.

Hoşlanmadığı İnsan Tipi : eleştiren, esprilerine yanıt vermeyen, kendisinin şirin olduğunu düşün…