Ana içeriğe atla

Bugün Benim Doğum Günüm

1 Mart Benim doğum günüm. Doğum günümü çok seviyorum, neden biliyor musunuz aynı zamanda bana baharın geldiğini de hatırlatıyor ve ben bahar mevsimini de çok seviyorum. Cumartesi günü nişanlımın iş arkadaşları bir yerlere yemeğe gidelim demişler benimde
doğum günüm geldiği için denk geldi iyi oldu güzel bir akşamdı.
Sofranın boşalmadan önceki halini çekemedim çünkü hepimiz çok acıkmıştık
hiç aklıma gelmedi hemen yemeğe yumulduğumuz için.....


         Bir de hediyelerim var tabi ki,Bu annemin hediyesi bir de hırka beğendik annemle beraber onun modelinden örmek için ip aldık.

 Bu da nişanlımın hediyesi daha doğrusu benim ısrarımla hediyesi çok hoş değiller mi ama........


                                           Sonra görümcemin hediyesini de unutmayalım,


Herkese çok Teşekkür Ederim.

Yorumlar

 1. Tubacığım, uzun bir ömür diliyorum sana ve müstakbel eşine. Kısa zamanda evlenip mutluluğunuzu taçlandırmanızı diliyorum. Bu arada seni görünce çok şaşırdım. Kuzenimin eşine çok benziyorsun. Gülüşünüz, gözlükleriniz, saçlarınız bile aynı :)

  YanıtlaSil
 2. Bugün anneminde doğum günü. Doğum gününüz kutlu olsun

  YanıtlaSil
 3. tuğbacım bloğumdaki yorumunu yanlışlıkla sildim. ne beceriksiz bir görümceyim. tekrar mutlu bir ömür diliyorum canım.

  YanıtlaSil
 4. Hepinize çok teşekkür ederim.

  İnsanlar çift yaratılmış derler ya hani bence çift değil daha fazla bile benzeri çıkabilir insanın dünya kalabalık ne de olsa.

  Annenizin doğum günüde kutlu olsun uzun ömürler dilerim.

  Ayrıca görümcemin beceriksiz olduğunu zannetmiyorum.

  YanıtlaSil
 5. Ne de yakışmış doğum günü nişanlıma öleee aman da aman

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Gluten Nedir? Nelerde Bulunur? Ve Dahası...

Alıntı Gluten,buğday içerisinde yeralan ve un öz değerlerini en fazla içeren protein grubudur. Unun içerisinde Yas gluten değeri 28-32 arası ideal olup eksikliği durumunda iyi buğday ile karıştırılarak veya kuru gluten ilavesi ile istenen değerlere ulaşılabilir. Kuru gluten, buğday nişastası üreticilerinin yakın geçmişe kadar teknoloji yetersizliğinden dolayı elde edilmesi zor olan ancak bugün Un sanayi, dayanıklı unlu mamuller, ve balık yemi başta olmak üzere yem sanayinde kullanılan bir sanayi hammaddesi haline gelmiştir. Yem sanayindeki kullanımı özellikle balık yavru yemlerinde 2 mm nin altında yer alan extruder ürünlerinin imalinde avantaj sağlamaktadır. Son yıllarda birçok yem üreticisi tarafından tercih edilmektedir. Kullanımının sınırlı veya kontrollu olması gerekliliği Çölyak hastalığının bu protein grubuna karşı hassasiyetinden kaynaklanmaktadır. Batı ülkelerinde hazır gıdalarda, içindekiler listesinde belirtilmesi gereken belli bir oranın üzerinde risk taşıyan alerjenlerin baş…

Mangalda Tavuk Ciğeri

Merhabalar, nasılsınız arkadaşlar.

İnternette aradığınız zaman çoğu tarifte ciğeri sote olarak yaparlar. Ben daha önce hiç tavuk ciğeri alıp yapmayı denemedim ve aslına bakarsanız hiç tavuk ciğeri yememiştim. Marketlerde hazır paketlerde satılan tavuk ciğerinden bi paket alıp denemek istedim ama sote olarak yapmaktan bahsetmiyorum. Acaba dedim bunun mangalda pişeni nasıl olur?

Denedim oldu....


Marketten aldığınız tavuk ciğerin içinden yürekleri de çıkıyor. Ciğerleri kuş başı doğrayıp güzelce yıkadıktan sonra biraz kekik ve kimyonla karıştırdıktan sonra kenara bırakıyoruz. Ben ciğerlerin bir kısmını sote için ayırdım. Sotelik olanların üzerine biraz kekik ve unlayıp kenara koyuyoruz. 


Soğanları ince kıyıp tuzlayıp elimizle ovalayıp dinlenmeye bırakıyoruz. 


2-3 orta boy patatesin kabuklarını soyup 4 e bölüp düdüklü tencere içerisinde suya atıyoruz. Üzerine biraz tuz, kekik ve 2-3 kaşık zeytinyağı ekleyip kapağını kapatıyoruz. 


Diğer tarafta ev yapımı gün hamuru makarna haşlıyoruz. Pişen pat…

Popüler Optimist Nedir?

Bazı kadın ve erkekler çok hareketli, şakacı ve devamlı tebessüm etmeyi başarabilen popüler optimist tiplerdir. Bunların kişilik özellikleri :

Arzusu : Eğlenmek, gününü gün edip, zor işleri başkalarına yaptırmaktır.

Duygusal İhtiyaçları : İlgi, şefkat, onay ve kabul görmek.

En Güçlü Yönleri : Bilgisi olsun olmasın, her yerde her zaman her şey hakkında konuşabilir. coşkulu bir kişiliğe , iyimserliğe, espri duygusuna, öykü anlatma yeteneğine sahiptir. insanlardan hoşlanır.

En Zayıf yönleri: Düzensizdir, ayrıntıları ya da isimleri hatırlayamaz, abartır, hiç bir şey hakkında ciddi değildir. işlerin yapılmasında başkalarına güvenir; kolay aldanır ve saftır.

Bunalıma Girdiği Zaman : Yaşam eğlenceli değildir ve hiç kimse onu sevmiyordur.

Korktuğu Şeyler : Sevilmemek, sıkılmak, saate bağlı olarak yaşamak ya da harcadığı paranın kaydını tutmak.

Hoşlandığı İnsan Tipi : Dinleyen, gülen, öven ve onaylayan.

Hoşlanmadığı İnsan Tipi : eleştiren, esprilerine yanıt vermeyen, kendisinin şirin olduğunu düşün…