Ana içeriğe atla

İlk Keçe Denemem

            Siyah kumaş bir saç bandının üzerinde denedim ilk keçemi.  Zarifçe'nin sayfasında görüp beğendiğim mantı kolyenin mantılarını denedim  ilk önce. Yalnız sanırım biraz daha ince keçe kullanmam gerek ama burada  bulabildiğim tek keçe çeşidi olduğu için 3mm kalınlıktaki keçeden yaptım.  Diğeri de Sesiber'in sayfasındaki keçeden esinlendim. Gerçi onunkiler kadar  hoş olmadı görüntüleri ama olsun. Bir de silikonla yapıştırmayı beceremedim  ya da kurumasını bekleyemediğim için çok düzgün durmadı. Ben de iğneyle  tutturdum. Şimdilik elimde sadece iki renk olduğu için sadece kırmızı ve yeşil  kullanabiliyorum. Ama başka renklerde alacağım çünkü bunlar çok hoşuma gitti.                  

                            Tabi sonradan ekleme yaptım;Yorumlar

 1. Arkadaşlar Resimlerle ilgili sorun yaşıyorum eğer sizde de görüntülenmiyorsa yorumda beni bilgilendirir misiniz. Bilgisayardan mı kaynaklanıyor anlamaya çalışıyorum.

  YanıtlaSil
 2. Canım keçe denemen çok güzel olmuş ellerine sağlık.Devamını bekliyorum.

  Resimler görüntüleniyorda Blog biraz yavaş açılıyor.

  YanıtlaSil
 3. Teşekkür ederim. inşallah devamı için yeni renkler almam gerekiyor. Aklımda başka fikirlerde var.

  YanıtlaSil
 4. çok güzel bir çalışma olmuş...

  YanıtlaSil
 5. Ben bunu görmemişim, çok tatlı olmuş. Ellerine sağlık. Güle güle kullan.

  YanıtlaSil
 6. Teşekkür ederim. Kendi kendime birşeyler yapmaya çalışıyorum.

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Gluten Nedir? Nelerde Bulunur? Ve Dahası...

Alıntı Gluten,buğday içerisinde yeralan ve un öz değerlerini en fazla içeren protein grubudur. Unun içerisinde Yas gluten değeri 28-32 arası ideal olup eksikliği durumunda iyi buğday ile karıştırılarak veya kuru gluten ilavesi ile istenen değerlere ulaşılabilir. Kuru gluten, buğday nişastası üreticilerinin yakın geçmişe kadar teknoloji yetersizliğinden dolayı elde edilmesi zor olan ancak bugün Un sanayi, dayanıklı unlu mamuller, ve balık yemi başta olmak üzere yem sanayinde kullanılan bir sanayi hammaddesi haline gelmiştir. Yem sanayindeki kullanımı özellikle balık yavru yemlerinde 2 mm nin altında yer alan extruder ürünlerinin imalinde avantaj sağlamaktadır. Son yıllarda birçok yem üreticisi tarafından tercih edilmektedir. Kullanımının sınırlı veya kontrollu olması gerekliliği Çölyak hastalığının bu protein grubuna karşı hassasiyetinden kaynaklanmaktadır. Batı ülkelerinde hazır gıdalarda, içindekiler listesinde belirtilmesi gereken belli bir oranın üzerinde risk taşıyan alerjenlerin baş…

Mangalda Tavuk Ciğeri

Merhabalar, nasılsınız arkadaşlar.

İnternette aradığınız zaman çoğu tarifte ciğeri sote olarak yaparlar. Ben daha önce hiç tavuk ciğeri alıp yapmayı denemedim ve aslına bakarsanız hiç tavuk ciğeri yememiştim. Marketlerde hazır paketlerde satılan tavuk ciğerinden bi paket alıp denemek istedim ama sote olarak yapmaktan bahsetmiyorum. Acaba dedim bunun mangalda pişeni nasıl olur?

Denedim oldu....


Marketten aldığınız tavuk ciğerin içinden yürekleri de çıkıyor. Ciğerleri kuş başı doğrayıp güzelce yıkadıktan sonra biraz kekik ve kimyonla karıştırdıktan sonra kenara bırakıyoruz. Ben ciğerlerin bir kısmını sote için ayırdım. Sotelik olanların üzerine biraz kekik ve unlayıp kenara koyuyoruz. 


Soğanları ince kıyıp tuzlayıp elimizle ovalayıp dinlenmeye bırakıyoruz. 


2-3 orta boy patatesin kabuklarını soyup 4 e bölüp düdüklü tencere içerisinde suya atıyoruz. Üzerine biraz tuz, kekik ve 2-3 kaşık zeytinyağı ekleyip kapağını kapatıyoruz. 


Diğer tarafta ev yapımı gün hamuru makarna haşlıyoruz. Pişen pat…

Popüler Optimist Nedir?

Bazı kadın ve erkekler çok hareketli, şakacı ve devamlı tebessüm etmeyi başarabilen popüler optimist tiplerdir. Bunların kişilik özellikleri :

Arzusu : Eğlenmek, gününü gün edip, zor işleri başkalarına yaptırmaktır.

Duygusal İhtiyaçları : İlgi, şefkat, onay ve kabul görmek.

En Güçlü Yönleri : Bilgisi olsun olmasın, her yerde her zaman her şey hakkında konuşabilir. coşkulu bir kişiliğe , iyimserliğe, espri duygusuna, öykü anlatma yeteneğine sahiptir. insanlardan hoşlanır.

En Zayıf yönleri: Düzensizdir, ayrıntıları ya da isimleri hatırlayamaz, abartır, hiç bir şey hakkında ciddi değildir. işlerin yapılmasında başkalarına güvenir; kolay aldanır ve saftır.

Bunalıma Girdiği Zaman : Yaşam eğlenceli değildir ve hiç kimse onu sevmiyordur.

Korktuğu Şeyler : Sevilmemek, sıkılmak, saate bağlı olarak yaşamak ya da harcadığı paranın kaydını tutmak.

Hoşlandığı İnsan Tipi : Dinleyen, gülen, öven ve onaylayan.

Hoşlanmadığı İnsan Tipi : eleştiren, esprilerine yanıt vermeyen, kendisinin şirin olduğunu düşün…