Ana içeriğe atla

Koşu : 10 : 07/07/2010 Son:10

62,1


Bu arada nikah şekerlerimde orjinal olacak şimdiden şöyliyim dedim. onlarda bir kaç güne kadar hazır olurlar siparişini verdik. 



Bu da daha önce bahsettiğim kına elbisem, çok hoş oldu. Önce siyah bir elbise vardı onu giydim o da çok güzel oldu ama arkasından bunu giyince kına gecemde siyah elbiseyi ne yapacağım bu iyi dedim kendi kendime ama rengi de modeli de hoşuma gitti.

Hep böyle bir elbisem olsun istemiştim ne güzel.

Bugünlerde sürekli çarşı işim oluyor hemen hemen her gün (yeni)eve gidip geliyorum ama diyeceksiniz ki hani resimler, evet işlenmekten resim çekmeye vakit bulamıyorum. bi de unutuyorum. Ama bir gün sizin için her yerini tek tek çekeceğim. Eşyalarım yerleşti ya artık, inşallah Allah iyi günlerde kullanmak nasip etsin.

   Bu arada bir sürprizim daha var, lens alıyorum. Zaten yaza girdiğimizden beri almayı düşünüyordum, istiyordum. Hadi dedim gelinlikle gözlük mü takacaksın, takmazsan da rahat edemeyeceksin, gittim sordum öğrendim. Biraz masraflı oluyorum farkındayım ama ne yapayım bunu da yapmazsam olmayacak diye, siparişini verdim bir kaç güne kadar lensleniyorum.

   Bugün akşam üstü komşularımız sağ olsunlar benim için kek poğaça falan yapmışlar apartmanın bahçesinde oturduk epey, yeni gelin olacak kızları ağırlarmış komşular böyle.....

   Miraç Kandiliniz Hayırlara Vesile Olsun İnşallah.

Yorumlar

 1. Düğün hazırlıkları tatlı bir telaştır. Keyfini çıkarın. Bazen stresten olmadık tatsızlıklar oluyor ama zaten sizin yazdıklarınızdan işin keyfini çıkardığınızda belli. Allah tamamına erdirsin. Hayırlı kandiller size de.

  YanıtlaSil
 2. Elbisene bayıldım canım. Bu tür modelleri renkleri çok severim, güle güle giy. Nikah şekerlerinde çok güzel olacak canım. Allah işlerinde kolaylıklar versin

  YanıtlaSil
 3. hepinize çok teşekkür ederim. bir hafta kaldı bakalım artık hayırlısı, işler epey hafifledi. nikah şekerlerim şu anda yapım aşamasında onları da göstericem biter bitmez.
  :-))

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Gluten Nedir? Nelerde Bulunur? Ve Dahası...

Alıntı Gluten,buğday içerisinde yeralan ve un öz değerlerini en fazla içeren protein grubudur. Unun içerisinde Yas gluten değeri 28-32 arası ideal olup eksikliği durumunda iyi buğday ile karıştırılarak veya kuru gluten ilavesi ile istenen değerlere ulaşılabilir. Kuru gluten, buğday nişastası üreticilerinin yakın geçmişe kadar teknoloji yetersizliğinden dolayı elde edilmesi zor olan ancak bugün Un sanayi, dayanıklı unlu mamuller, ve balık yemi başta olmak üzere yem sanayinde kullanılan bir sanayi hammaddesi haline gelmiştir. Yem sanayindeki kullanımı özellikle balık yavru yemlerinde 2 mm nin altında yer alan extruder ürünlerinin imalinde avantaj sağlamaktadır. Son yıllarda birçok yem üreticisi tarafından tercih edilmektedir. Kullanımının sınırlı veya kontrollu olması gerekliliği Çölyak hastalığının bu protein grubuna karşı hassasiyetinden kaynaklanmaktadır. Batı ülkelerinde hazır gıdalarda, içindekiler listesinde belirtilmesi gereken belli bir oranın üzerinde risk taşıyan alerjenlerin baş…

Mangalda Tavuk Ciğeri

Merhabalar, nasılsınız arkadaşlar.

İnternette aradığınız zaman çoğu tarifte ciğeri sote olarak yaparlar. Ben daha önce hiç tavuk ciğeri alıp yapmayı denemedim ve aslına bakarsanız hiç tavuk ciğeri yememiştim. Marketlerde hazır paketlerde satılan tavuk ciğerinden bi paket alıp denemek istedim ama sote olarak yapmaktan bahsetmiyorum. Acaba dedim bunun mangalda pişeni nasıl olur?

Denedim oldu....


Marketten aldığınız tavuk ciğerin içinden yürekleri de çıkıyor. Ciğerleri kuş başı doğrayıp güzelce yıkadıktan sonra biraz kekik ve kimyonla karıştırdıktan sonra kenara bırakıyoruz. Ben ciğerlerin bir kısmını sote için ayırdım. Sotelik olanların üzerine biraz kekik ve unlayıp kenara koyuyoruz. 






Soğanları ince kıyıp tuzlayıp elimizle ovalayıp dinlenmeye bırakıyoruz. 


2-3 orta boy patatesin kabuklarını soyup 4 e bölüp düdüklü tencere içerisinde suya atıyoruz. Üzerine biraz tuz, kekik ve 2-3 kaşık zeytinyağı ekleyip kapağını kapatıyoruz. 


Diğer tarafta ev yapımı gün hamuru makarna haşlıyoruz. Pişen pat…

Popüler Optimist Nedir?

Bazı kadın ve erkekler çok hareketli, şakacı ve devamlı tebessüm etmeyi başarabilen popüler optimist tiplerdir. Bunların kişilik özellikleri :

Arzusu : Eğlenmek, gününü gün edip, zor işleri başkalarına yaptırmaktır.

Duygusal İhtiyaçları : İlgi, şefkat, onay ve kabul görmek.

En Güçlü Yönleri : Bilgisi olsun olmasın, her yerde her zaman her şey hakkında konuşabilir. coşkulu bir kişiliğe , iyimserliğe, espri duygusuna, öykü anlatma yeteneğine sahiptir. insanlardan hoşlanır.

En Zayıf yönleri: Düzensizdir, ayrıntıları ya da isimleri hatırlayamaz, abartır, hiç bir şey hakkında ciddi değildir. işlerin yapılmasında başkalarına güvenir; kolay aldanır ve saftır.

Bunalıma Girdiği Zaman : Yaşam eğlenceli değildir ve hiç kimse onu sevmiyordur.

Korktuğu Şeyler : Sevilmemek, sıkılmak, saate bağlı olarak yaşamak ya da harcadığı paranın kaydını tutmak.

Hoşlandığı İnsan Tipi : Dinleyen, gülen, öven ve onaylayan.

Hoşlanmadığı İnsan Tipi : eleştiren, esprilerine yanıt vermeyen, kendisinin şirin olduğunu düşün…