Ana içeriğe atla

Bugün


Bugün burada kar yağmaya başladı. Kış geldiğini gösterdi, günlerdir ne zaman kendisini gösterecek diye merakla bekliyorduk. Zamane mevsimleri artık eskisi gibi kendilerini tam anlamıyla sokaklara atmıyorlar. Kış kışlığını hissettiremiyor, yaz da zaten canından bezmiş. 
5. katta oturmuş yağmurun yağışını seyrediyorum sabahtan beri sonra bir de baktım ki kar atıştırmaya başlamış. Karşıda görünen tepelerin üstleri beyaz örtüyü şöylesine bir çekivermişler üstlerine ama çabuk sıkılmış olacaklar ki hemende atmışlar o güzelim beyazları sırtlarından.

Ben çok severim kar yağarken oturup seyretmeyi, tazeliği hatırlatır bana kalbimde sıcacık duygular uyandıran temizliği; 
dışardan ne de güzelsin kar, içerden ne de soğuksun yar.Mavi boncuk takta gel ışıkları yakta gel.....

Bugün uzun uzun anlatasım var. Ama uzun zamandır da böyle yazasım yoktu hani hep kısa cümlelerle idare ediyordum. Şarkıda söylendiği gibi;

Sizi bilmem ama ben karar verdim su gibi duru olup hep akmaya 
Başka sular tanıyıp çoğalmaya dalgalanmaya taşmaya 
Son günlerde çok düşünür oldum 
Zor zamanları çabuk atlatır oldum 
Yalnız mıyım insanlar içinde arkadaşlarım aşklarım içinde 
Yara aldım bundan iki yıl önce 
Hiç susmadım şarkı söyledim günlerce 
Artık kısa cümleler kuruyorum 
Sevdiklerim sevmediklerim yanımda 
Kabullendim her şeyi olduğu gibi yola çıktım yarınlara 
Son günlerde çok düşünür oldum 
Zor zamanları çabuk atlatır oldum 
Bakıyorum aynaya her gece içim rahat biraz yorgunum sadece 
Hayatıma giren herkese yaşanmış her şeye 
Teşekkürler büyüyorum sizinle..Zannetmeyin ki canım sıkkın, dertliyim, hüzünlüyüm de ondan böyle yazıyorum aksine mutluyum, çoook uzun zamandır olmadığım kadar huzurluyum. 


Şöyle bir lapa lapa kar yağsa da açsam perdelerimi otursam pencerenin karşısına alsam elime işimi..... şöyle bir keyif çatsam.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Gluten Nedir? Nelerde Bulunur? Ve Dahası...

Alıntı Gluten,buğday içerisinde yeralan ve un öz değerlerini en fazla içeren protein grubudur. Unun içerisinde Yas gluten değeri 28-32 arası ideal olup eksikliği durumunda iyi buğday ile karıştırılarak veya kuru gluten ilavesi ile istenen değerlere ulaşılabilir. Kuru gluten, buğday nişastası üreticilerinin yakın geçmişe kadar teknoloji yetersizliğinden dolayı elde edilmesi zor olan ancak bugün Un sanayi, dayanıklı unlu mamuller, ve balık yemi başta olmak üzere yem sanayinde kullanılan bir sanayi hammaddesi haline gelmiştir. Yem sanayindeki kullanımı özellikle balık yavru yemlerinde 2 mm nin altında yer alan extruder ürünlerinin imalinde avantaj sağlamaktadır. Son yıllarda birçok yem üreticisi tarafından tercih edilmektedir. Kullanımının sınırlı veya kontrollu olması gerekliliği Çölyak hastalığının bu protein grubuna karşı hassasiyetinden kaynaklanmaktadır. Batı ülkelerinde hazır gıdalarda, içindekiler listesinde belirtilmesi gereken belli bir oranın üzerinde risk taşıyan alerjenlerin baş…

Mangalda Tavuk Ciğeri

Merhabalar, nasılsınız arkadaşlar.

İnternette aradığınız zaman çoğu tarifte ciğeri sote olarak yaparlar. Ben daha önce hiç tavuk ciğeri alıp yapmayı denemedim ve aslına bakarsanız hiç tavuk ciğeri yememiştim. Marketlerde hazır paketlerde satılan tavuk ciğerinden bi paket alıp denemek istedim ama sote olarak yapmaktan bahsetmiyorum. Acaba dedim bunun mangalda pişeni nasıl olur?

Denedim oldu....


Marketten aldığınız tavuk ciğerin içinden yürekleri de çıkıyor. Ciğerleri kuş başı doğrayıp güzelce yıkadıktan sonra biraz kekik ve kimyonla karıştırdıktan sonra kenara bırakıyoruz. Ben ciğerlerin bir kısmını sote için ayırdım. Sotelik olanların üzerine biraz kekik ve unlayıp kenara koyuyoruz. 


Soğanları ince kıyıp tuzlayıp elimizle ovalayıp dinlenmeye bırakıyoruz. 


2-3 orta boy patatesin kabuklarını soyup 4 e bölüp düdüklü tencere içerisinde suya atıyoruz. Üzerine biraz tuz, kekik ve 2-3 kaşık zeytinyağı ekleyip kapağını kapatıyoruz. 


Diğer tarafta ev yapımı gün hamuru makarna haşlıyoruz. Pişen pat…

Popüler Optimist Nedir?

Bazı kadın ve erkekler çok hareketli, şakacı ve devamlı tebessüm etmeyi başarabilen popüler optimist tiplerdir. Bunların kişilik özellikleri :

Arzusu : Eğlenmek, gününü gün edip, zor işleri başkalarına yaptırmaktır.

Duygusal İhtiyaçları : İlgi, şefkat, onay ve kabul görmek.

En Güçlü Yönleri : Bilgisi olsun olmasın, her yerde her zaman her şey hakkında konuşabilir. coşkulu bir kişiliğe , iyimserliğe, espri duygusuna, öykü anlatma yeteneğine sahiptir. insanlardan hoşlanır.

En Zayıf yönleri: Düzensizdir, ayrıntıları ya da isimleri hatırlayamaz, abartır, hiç bir şey hakkında ciddi değildir. işlerin yapılmasında başkalarına güvenir; kolay aldanır ve saftır.

Bunalıma Girdiği Zaman : Yaşam eğlenceli değildir ve hiç kimse onu sevmiyordur.

Korktuğu Şeyler : Sevilmemek, sıkılmak, saate bağlı olarak yaşamak ya da harcadığı paranın kaydını tutmak.

Hoşlandığı İnsan Tipi : Dinleyen, gülen, öven ve onaylayan.

Hoşlanmadığı İnsan Tipi : eleştiren, esprilerine yanıt vermeyen, kendisinin şirin olduğunu düşün…