Ana içeriğe atla

HOŞGELDİNİZ ARKADAŞLAR

   Hepiniz tekrar hoşgeldiniz. Yeniden bloguma döndüm umarım artık blogger'ın sorunları yüzünden birbirimizle ayrı ayrı kalmayız. Blogumu özlemişim, bu sorunlar yüzünden yazı yayınlamak bile gelmiyordu içimden neyse şimdi bu zaman içerisinde neler yaptım şimdi sizlerle bunları paylaşmak istiyorum.


Önceki gün biraz boya işleri yaptım.   En üstteki kahve kutusu, onun altındaki baharatlıklarımın altındaki kartondan parçası hem biraz sağlamlaştırmak hemde daha neşeli bir hale getirmek istemiştim. alttaki çok güzel çiçek açan bir ağaç dalı için saksıya dönüştürdüğüm su şişesidir. Tabi ki bu resimler bu kadar değil bitmiş halleri de var.


Kahve kutularım güzel oldular sadece çekirdek desenli olan üzerinde biraz daha çalışmam gerek çünkü kağıdın beyaz kısmını kesmediğim için belli oldu. Baharatlığımın kutusu için güzel bir desen arıyorum şu anda tamamlanmadı henüz, Sonra bir adet mama kutusu vardı içine bitki çaylarımı koyduğum onu kapladım kapağını henüz tamamlamadım boyanan yerlerin kurumasını bekliyorum.

Bir deeeeeeeeeeeeeee,


Soda şişesinden bir süs vazo, içindekilerde Nilgün Komar arkadaşımızın yaptığı etkinlikten gelen hediyem bir süredir fotoğraf makinemde olmadığından(fotoğraf makinem bensiz gezmeye gitti) resimlerimi çekemiyordum. Çok şükür fotoğraf makinem artık geldi de gördüğünüz gibi resim çekmenin gözünü çıkarıyorum yine, zira yaptığım her şeyin resmini çekmeden duramıyorum.  

Neyse bugünlük çok konuştum yarına da yazılacak yazılar bırakmak gerek diye düşünerek yazımı sonlandırıyorum.

Hepiniz kendinize çok çok çok iyi bakın. Tekrar görüşmek üzere.


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Mangalda Tavuk Ciğeri

Merhabalar, nasılsınız arkadaşlar.

İnternette aradığınız zaman çoğu tarifte ciğeri sote olarak yaparlar. Ben daha önce hiç tavuk ciğeri alıp yapmayı denemedim ve aslına bakarsanız hiç tavuk ciğeri yememiştim. Marketlerde hazır paketlerde satılan tavuk ciğerinden bi paket alıp denemek istedim ama sote olarak yapmaktan bahsetmiyorum. Acaba dedim bunun mangalda pişeni nasıl olur?

Denedim oldu....


Marketten aldığınız tavuk ciğerin içinden yürekleri de çıkıyor. Ciğerleri kuş başı doğrayıp güzelce yıkadıktan sonra biraz kekik ve kimyonla karıştırdıktan sonra kenara bırakıyoruz. Ben ciğerlerin bir kısmını sote için ayırdım. Sotelik olanların üzerine biraz kekik ve unlayıp kenara koyuyoruz. 


Soğanları ince kıyıp tuzlayıp elimizle ovalayıp dinlenmeye bırakıyoruz. 


2-3 orta boy patatesin kabuklarını soyup 4 e bölüp düdüklü tencere içerisinde suya atıyoruz. Üzerine biraz tuz, kekik ve 2-3 kaşık zeytinyağı ekleyip kapağını kapatıyoruz. 


Diğer tarafta ev yapımı gün hamuru makarna haşlıyoruz. Pişen pat…

Popüler Optimist Nedir?

Bazı kadın ve erkekler çok hareketli, şakacı ve devamlı tebessüm etmeyi başarabilen popüler optimist tiplerdir. Bunların kişilik özellikleri :

Arzusu : Eğlenmek, gününü gün edip, zor işleri başkalarına yaptırmaktır.

Duygusal İhtiyaçları : İlgi, şefkat, onay ve kabul görmek.

En Güçlü Yönleri : Bilgisi olsun olmasın, her yerde her zaman her şey hakkında konuşabilir. coşkulu bir kişiliğe , iyimserliğe, espri duygusuna, öykü anlatma yeteneğine sahiptir. insanlardan hoşlanır.

En Zayıf yönleri: Düzensizdir, ayrıntıları ya da isimleri hatırlayamaz, abartır, hiç bir şey hakkında ciddi değildir. işlerin yapılmasında başkalarına güvenir; kolay aldanır ve saftır.

Bunalıma Girdiği Zaman : Yaşam eğlenceli değildir ve hiç kimse onu sevmiyordur.

Korktuğu Şeyler : Sevilmemek, sıkılmak, saate bağlı olarak yaşamak ya da harcadığı paranın kaydını tutmak.

Hoşlandığı İnsan Tipi : Dinleyen, gülen, öven ve onaylayan.

Hoşlanmadığı İnsan Tipi : eleştiren, esprilerine yanıt vermeyen, kendisinin şirin olduğunu düşün…

Gluten Nedir? Nelerde Bulunur? Ve Dahası...

Alıntı Gluten,buğday içerisinde yeralan ve un öz değerlerini en fazla içeren protein grubudur. Unun içerisinde Yas gluten değeri 28-32 arası ideal olup eksikliği durumunda iyi buğday ile karıştırılarak veya kuru gluten ilavesi ile istenen değerlere ulaşılabilir. Kuru gluten, buğday nişastası üreticilerinin yakın geçmişe kadar teknoloji yetersizliğinden dolayı elde edilmesi zor olan ancak bugün Un sanayi, dayanıklı unlu mamuller, ve balık yemi başta olmak üzere yem sanayinde kullanılan bir sanayi hammaddesi haline gelmiştir. Yem sanayindeki kullanımı özellikle balık yavru yemlerinde 2 mm nin altında yer alan extruder ürünlerinin imalinde avantaj sağlamaktadır. Son yıllarda birçok yem üreticisi tarafından tercih edilmektedir. Kullanımının sınırlı veya kontrollu olması gerekliliği Çölyak hastalığının bu protein grubuna karşı hassasiyetinden kaynaklanmaktadır. Batı ülkelerinde hazır gıdalarda, içindekiler listesinde belirtilmesi gereken belli bir oranın üzerinde risk taşıyan alerjenlerin baş…