Popüler Optimist Nedir?

09:24

   Bazı kadın ve erkekler çok hareketli, şakacı ve devamlı tebessüm etmeyi başarabilen popüler optimist tiplerdir. Bunların kişilik özellikleri : 

Arzusu : Eğlenmek, gününü gün edip, zor işleri başkalarına yaptırmaktır.

Duygusal İhtiyaçları : İlgi, şefkat, onay ve kabul görmek.

En Güçlü Yönleri : Bilgisi olsun olmasın, her yerde her zaman her şey hakkında konuşabilir. coşkulu bir kişiliğe , iyimserliğe, espri duygusuna, öykü anlatma yeteneğine sahiptir. insanlardan hoşlanır.

En Zayıf yönleri: Düzensizdir, ayrıntıları ya da isimleri hatırlayamaz, abartır, hiç bir şey hakkında ciddi değildir. işlerin yapılmasında başkalarına güvenir; kolay aldanır ve saftır.

Bunalıma Girdiği Zaman : Yaşam eğlenceli değildir ve hiç kimse onu sevmiyordur.

Korktuğu Şeyler : Sevilmemek, sıkılmak, saate bağlı olarak yaşamak ya da harcadığı paranın kaydını tutmak.

Hoşlandığı İnsan Tipi : Dinleyen, gülen, öven ve onaylayan.

Hoşlanmadığı İnsan Tipi : eleştiren, esprilerine yanıt vermeyen, kendisinin şirin olduğunu düşünmeyen.

İşteki Değerli Yanları : Renkli yaratıcılığı, iyimserliği, rahatlatıcı olması, başkalarını neşelendirip eğlendirmesi.

Gelişme ortamı : Düzenli olur, çok konuşmaz. saate bakmayı öğrenirse gelişir.

Lider Olarak : Başkalarını heyecanlandırır, ikna eder. esin kaynağı olur, cezbeder ve eğlendirir fakat unutkandır ve sabırlı olamaz.

Eş Tercihi : Duyarlı ve ciddi mükemmeliyetçi melankoliklere yakındır; ancak kendisine sürekli yetersiz ve aptal muamelesi yapılmasından çabuk sıkılır.

Strese Tepkileri : Sahneyi terk etme, alışverişe çıkma, eğlenceli bir grup bulma, bahaneler yaratma ve başkalarını suçlama.

Bilinen Özellikleri : Sürekli konuşma, yüksek ses, parlak gözler, hareketli eller, renkli ifadeler, coşku ve kolay kaynaşma yeteneği. 

   Tabi insanlar bu kişilik yapılarından sadece birisini taşımayabilirler. birden fazla kişilik yapısını üzerlerinde bulundurabilirler. bir tanesi diğerlerine biraz baskındır. bir kadın ya da erkek güçlü kolerik- barışçıl soğukkanlı veya güçlü kolerik- melankolik ya da güçlü kolerik- optimist olabilir. iletişimde ya da ilişkilerde eşimizin kişilik yapısını bilmemiz, aile huzur ve mutluluğu adına büyük bir avantaj olacaktır. kavga ve tartışmalar olmayacaktır. 
her eş, kendisinin ve eşinin kişilik yapısını bilmelidir. zayıf ve güçlü yanlarını tespit etmeli, özellikle sevgi dilleriyle ilişkilerini düzenlerken, eşinin hangi desteğe, değişime ve gelişime ihtiyacı var tespit etmeli ve nasıl yardımcı olacağını öğrenmelidir.

You Might Also Like

0 yorum

Popüler Yayınlar

Albüm

Like us on Facebook

.