Ana içeriğe atla

Yoğun Çok Yoğun

   Bugün şu saat itibari ile tam bir aydır bir faalim bir faal.

Uzun zamandır blogumla ilgilenemiyorum biliyorsunuz. Kurslarım vardı. Neyse ki kurs peogramım bu hafta bitiyor. Sonra leyleği havada gördüm hikayesi, halbu ki ne leylek gören var ne de sesini duyan.
28 Nisan Bursa gezisi,
sonra bir İstanbul turu,
Çeşme civarı keşfetme,
Ve 27 Mayıs itibarı ile yani dün
Ayvalık turu

Kurslarımda bahsedeyim sizlere ilk önce kırkyama kursuna başladım. Belki hatırlayanlar vardır daha önceki yayınlarımdan, geçen sene de kırkyama kursuna gitmiştim. Geçen seneki kültür bakanlığının kursuydu. Onun sertifikalarını aldık.


Bu sene belediyemizin düzenlediği kırkyama kursuna katıldım o önümüzde ki hafta sone erecek inşallah. orada çok güzel şeyler yaptık.
Tel Kırma diğer adı Bartın işidir. Tel Kırma kursuna katıldım o geçen hafta bitti çok şükür elimde tamamlanacak işler var. Çalışmaya devam yani,


Tel Kırma ile ilgili resimlerimi daha sonra yayınlayacağım çünkü onların resimlerini henüz hazırlayamadım.
Ama onda da harika işler çıktı.

Eh bu kadar işin koşturmanın yanında arada bir keyif yapmakta lazım.


Eşimden bana yorgunluk pastası, gecenin bir yarısı tatlı krizimiz tutunca...
Evde bulunan karelere ayrılmış kek parçaları borcama yerleştirilip üzeri süslenmek suretiyle hazırlanmış bir yorgunluk pastası.

Yazımın başında gezilerimden bahsetmiştim. Onları da başka bir yayınım da etraflıca anlatmak istiyorum. Şimidilik sizlere iyi geceler dileyip yazıma son veriyorum.


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Gluten Nedir? Nelerde Bulunur? Ve Dahası...

Alıntı Gluten,buğday içerisinde yeralan ve un öz değerlerini en fazla içeren protein grubudur. Unun içerisinde Yas gluten değeri 28-32 arası ideal olup eksikliği durumunda iyi buğday ile karıştırılarak veya kuru gluten ilavesi ile istenen değerlere ulaşılabilir. Kuru gluten, buğday nişastası üreticilerinin yakın geçmişe kadar teknoloji yetersizliğinden dolayı elde edilmesi zor olan ancak bugün Un sanayi, dayanıklı unlu mamuller, ve balık yemi başta olmak üzere yem sanayinde kullanılan bir sanayi hammaddesi haline gelmiştir. Yem sanayindeki kullanımı özellikle balık yavru yemlerinde 2 mm nin altında yer alan extruder ürünlerinin imalinde avantaj sağlamaktadır. Son yıllarda birçok yem üreticisi tarafından tercih edilmektedir. Kullanımının sınırlı veya kontrollu olması gerekliliği Çölyak hastalığının bu protein grubuna karşı hassasiyetinden kaynaklanmaktadır. Batı ülkelerinde hazır gıdalarda, içindekiler listesinde belirtilmesi gereken belli bir oranın üzerinde risk taşıyan alerjenlerin baş…

Mangalda Tavuk Ciğeri

Merhabalar, nasılsınız arkadaşlar.

İnternette aradığınız zaman çoğu tarifte ciğeri sote olarak yaparlar. Ben daha önce hiç tavuk ciğeri alıp yapmayı denemedim ve aslına bakarsanız hiç tavuk ciğeri yememiştim. Marketlerde hazır paketlerde satılan tavuk ciğerinden bi paket alıp denemek istedim ama sote olarak yapmaktan bahsetmiyorum. Acaba dedim bunun mangalda pişeni nasıl olur?

Denedim oldu....


Marketten aldığınız tavuk ciğerin içinden yürekleri de çıkıyor. Ciğerleri kuş başı doğrayıp güzelce yıkadıktan sonra biraz kekik ve kimyonla karıştırdıktan sonra kenara bırakıyoruz. Ben ciğerlerin bir kısmını sote için ayırdım. Sotelik olanların üzerine biraz kekik ve unlayıp kenara koyuyoruz. 


Soğanları ince kıyıp tuzlayıp elimizle ovalayıp dinlenmeye bırakıyoruz. 


2-3 orta boy patatesin kabuklarını soyup 4 e bölüp düdüklü tencere içerisinde suya atıyoruz. Üzerine biraz tuz, kekik ve 2-3 kaşık zeytinyağı ekleyip kapağını kapatıyoruz. 


Diğer tarafta ev yapımı gün hamuru makarna haşlıyoruz. Pişen pat…

Popüler Optimist Nedir?

Bazı kadın ve erkekler çok hareketli, şakacı ve devamlı tebessüm etmeyi başarabilen popüler optimist tiplerdir. Bunların kişilik özellikleri :

Arzusu : Eğlenmek, gününü gün edip, zor işleri başkalarına yaptırmaktır.

Duygusal İhtiyaçları : İlgi, şefkat, onay ve kabul görmek.

En Güçlü Yönleri : Bilgisi olsun olmasın, her yerde her zaman her şey hakkında konuşabilir. coşkulu bir kişiliğe , iyimserliğe, espri duygusuna, öykü anlatma yeteneğine sahiptir. insanlardan hoşlanır.

En Zayıf yönleri: Düzensizdir, ayrıntıları ya da isimleri hatırlayamaz, abartır, hiç bir şey hakkında ciddi değildir. işlerin yapılmasında başkalarına güvenir; kolay aldanır ve saftır.

Bunalıma Girdiği Zaman : Yaşam eğlenceli değildir ve hiç kimse onu sevmiyordur.

Korktuğu Şeyler : Sevilmemek, sıkılmak, saate bağlı olarak yaşamak ya da harcadığı paranın kaydını tutmak.

Hoşlandığı İnsan Tipi : Dinleyen, gülen, öven ve onaylayan.

Hoşlanmadığı İnsan Tipi : eleştiren, esprilerine yanıt vermeyen, kendisinin şirin olduğunu düşün…