Ana içeriğe atla

Közlenmiş Sebzeler                                                Arkadaşlar sizce bu nedir?
Şimdi karşınız da sebzelerin pişirilebileceği en lezzetli hali,mangal üzerine koyacağınız alüminyum folyoya sarılmış patates, patlıcan ve domates üçlüsünden daha lezzetli ve sağlıklı bir yemek şekli düşünemiyorum.


İşte çalışma odamızın yeni hali, yazlık çalışma odamız.


Kışlık çalışma odamız biraz küçüktü, daha doğrusu evimizin en az metrekareye sahip odasını çalışma odası yapmıştık. Kışın çok iyiydi ancak havalar ısınıpta o odayı havalandırmak sorun olmaya başlayınca ki bütün vaktimizin o oda da geçtiğini düşünürsek taşınmaya karar verdik. Daha havadar olan hatta balkona kapısı olan ve metrekaresi biraz daha geniş olan oturma odamızı çalışma odası yapmaya karar verdik.
Eşimin bilgisayarı ve benim çalışma masam ikisi birden tahmin edersiniz ki oldukça yer kaplıyor. Bir de benim  resimde görüldüğü gibi çalışma alanını biraz geniş kullandığım göz önüne alınırsa ne kadar rahatladığımı anlatamam. Bu işin bir de temizlik yönü var yeriniz ne kadar dar olursa temizlik yapmak daha da zorlaşıyor. Neyi nereye koyacağımı bilemiyordum.

Tabi ki bir daha ki sefere size odamızın derli toplu halini de resimleyip göstermek isterim.Yorumlar

 1. sebzeler ızgara kokunca daha güzel oluyor haklısın :)
  ayrıca sizin çalışma odasına uzun bir masa yaptırmanız lazım :)
  odanın ortasına doğru uzanan duvar dibinde kitaplık sanırım
  öyle bir model IKEA da vardı bak;
  http://www.ikea.com.tr/urundetay/19861339/expedit_calisma_masasi.aspx
  bu tarz ama çalışma alanını daha uzun tutacaksınız ki her ikinizde aynı anda üzerinde çalışabilesiniz

  YanıtlaSil
 2. Çalışma masası olarak aklımda çok güzel fikirler var aslında ama şimdi kira da oturduğumuz için idare ediyoruz böyle ama daha kullanışlı daha yer tasarrufu sağlayacak ve taşınma durumunda bize fazla iş çıkarmayacak bir model olması gerekiyor ki Beşinci katta oturduğumuzu ve apartmanımızın asansörünün olmadığını da hesaba katınca şimdilik kitaplık işi bekleyabilir. Mecburen yani...

  İkea da gösterdiğin modele uygun tarz olarak ona benzeyen bir model bende beğenmiştim. Teşekkürler...

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Popüler Optimist Nedir?

Bazı kadın ve erkekler çok hareketli, şakacı ve devamlı tebessüm etmeyi başarabilen popüler optimist tiplerdir. Bunların kişilik özellikleri :

Arzusu : Eğlenmek, gününü gün edip, zor işleri başkalarına yaptırmaktır.

Duygusal İhtiyaçları : İlgi, şefkat, onay ve kabul görmek.

En Güçlü Yönleri : Bilgisi olsun olmasın, her yerde her zaman her şey hakkında konuşabilir. coşkulu bir kişiliğe , iyimserliğe, espri duygusuna, öykü anlatma yeteneğine sahiptir. insanlardan hoşlanır.

En Zayıf yönleri: Düzensizdir, ayrıntıları ya da isimleri hatırlayamaz, abartır, hiç bir şey hakkında ciddi değildir. işlerin yapılmasında başkalarına güvenir; kolay aldanır ve saftır.

Bunalıma Girdiği Zaman : Yaşam eğlenceli değildir ve hiç kimse onu sevmiyordur.

Korktuğu Şeyler : Sevilmemek, sıkılmak, saate bağlı olarak yaşamak ya da harcadığı paranın kaydını tutmak.

Hoşlandığı İnsan Tipi : Dinleyen, gülen, öven ve onaylayan.

Hoşlanmadığı İnsan Tipi : eleştiren, esprilerine yanıt vermeyen, kendisinin şirin olduğunu düşün…

Mangalda Tavuk Ciğeri

Merhabalar, nasılsınız arkadaşlar.

İnternette aradığınız zaman çoğu tarifte ciğeri sote olarak yaparlar. Ben daha önce hiç tavuk ciğeri alıp yapmayı denemedim ve aslına bakarsanız hiç tavuk ciğeri yememiştim. Marketlerde hazır paketlerde satılan tavuk ciğerinden bi paket alıp denemek istedim ama sote olarak yapmaktan bahsetmiyorum. Acaba dedim bunun mangalda pişeni nasıl olur?

Denedim oldu....


Marketten aldığınız tavuk ciğerin içinden yürekleri de çıkıyor. Ciğerleri kuş başı doğrayıp güzelce yıkadıktan sonra biraz kekik ve kimyonla karıştırdıktan sonra kenara bırakıyoruz. Ben ciğerlerin bir kısmını sote için ayırdım. Sotelik olanların üzerine biraz kekik ve unlayıp kenara koyuyoruz. 


Soğanları ince kıyıp tuzlayıp elimizle ovalayıp dinlenmeye bırakıyoruz. 


2-3 orta boy patatesin kabuklarını soyup 4 e bölüp düdüklü tencere içerisinde suya atıyoruz. Üzerine biraz tuz, kekik ve 2-3 kaşık zeytinyağı ekleyip kapağını kapatıyoruz. 


Diğer tarafta ev yapımı gün hamuru makarna haşlıyoruz. Pişen pat…

Gluten Nedir? Nelerde Bulunur? Ve Dahası...

Alıntı Gluten,buğday içerisinde yeralan ve un öz değerlerini en fazla içeren protein grubudur. Unun içerisinde Yas gluten değeri 28-32 arası ideal olup eksikliği durumunda iyi buğday ile karıştırılarak veya kuru gluten ilavesi ile istenen değerlere ulaşılabilir. Kuru gluten, buğday nişastası üreticilerinin yakın geçmişe kadar teknoloji yetersizliğinden dolayı elde edilmesi zor olan ancak bugün Un sanayi, dayanıklı unlu mamuller, ve balık yemi başta olmak üzere yem sanayinde kullanılan bir sanayi hammaddesi haline gelmiştir. Yem sanayindeki kullanımı özellikle balık yavru yemlerinde 2 mm nin altında yer alan extruder ürünlerinin imalinde avantaj sağlamaktadır. Son yıllarda birçok yem üreticisi tarafından tercih edilmektedir. Kullanımının sınırlı veya kontrollu olması gerekliliği Çölyak hastalığının bu protein grubuna karşı hassasiyetinden kaynaklanmaktadır. Batı ülkelerinde hazır gıdalarda, içindekiler listesinde belirtilmesi gereken belli bir oranın üzerinde risk taşıyan alerjenlerin baş…