Ana içeriğe atla

2013 Sen Bize Neler Yaptın

 

Son Resim.


2013

................


2013 ile ilgili yazacak bir şey bulamıyorum. Bittiğine sevindim bile diyebilirim. Bu senenin çok hareketli geçtiğini daha önce anlatmıştım sizlere, kayınpederim bir rahatsızlık sonucu kendisini üç hafta önce kaybettik, sizlere ömür. Elimizden geleni yapmaya çalışsakta ömrü bu kadarmış. 2013 sadece benim için değil ailecek yorucu geçirdiğimiz bir yıl oldu. Önce ameliyatlar sonra hastalık arkasından ölüm. Az önce de dediğim gibi artık bitmesine sevindim. 

2013 sen bana neler yaptın, neler götürdün bizden...
2014 sen neler getireceksin, neler yaşatacaksın bize...


Söylemeden edemeyeceğim.
Bir de kaza yaptım ama kusur ben de değil geçiş hakkı bendeydi......


2014'ün daha huzurlu geçmesini istiyorum.

Yorumlar

 1. Mekanı cennet olsun;)
  sizede geçmiş olsun.size birşey olmaması sevindirici
  bu yılı inşAllah sağlıklı vede huzur dolu geçirirsiniz tüm sevdiklerinizle beraber.
  bende izleyicilerimi kaybetmiştim ve çok üzülmüştüm izleyici panosunu tamamen kaldırdım iki gün sonra yeniden eklediğimde izleyicilerim geri gelmişti ama sanırım sizin sorununuz biraz farklı.
  birde yorum panonuzdaki karekter kodunu kaldırırsanız yorum yazmak isteyenler daha kolay yazar.
  sevgiler

  YanıtlayınSil
 2. Çok teşekkür ederim. izleyici panosunu kaldırıp bi deneyeceğim o aklıma gelmemişti. karakter kodunu da sildim onun kapalı olduğunu zannediyordum. Gerçekten bazen çok sıkıcı olabiliyor bu kodlar. Bu arada blogunuzu da izlemeye aldım.

  YanıtlayınSil
 3. evet şimdi yorum yazmak daha kolay olacak.
  bu arada bende bişi sorcam arkadaşım bu g+ bir türlü kafam almadı nedir nasıl kullanılır şöyle özet olarak anlatırsan çok mutlu olurum
  malum bloguma 3 senedir ara vermiştim baya bi değişiklikler olmuş

  şimdiden teşekkür ederim

  YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Bu blogdaki popüler yayınlar

Mangalda Tavuk Ciğeri

Merhabalar, nasılsınız arkadaşlar.

İnternette aradığınız zaman çoğu tarifte ciğeri sote olarak yaparlar. Ben daha önce hiç tavuk ciğeri alıp yapmayı denemedim ve aslına bakarsanız hiç tavuk ciğeri yememiştim. Marketlerde hazır paketlerde satılan tavuk ciğerinden bi paket alıp denemek istedim ama sote olarak yapmaktan bahsetmiyorum. Acaba dedim bunun mangalda pişeni nasıl olur?

Denedim oldu....


Marketten aldığınız tavuk ciğerin içinden yürekleri de çıkıyor. Ciğerleri kuş başı doğrayıp güzelce yıkadıktan sonra biraz kekik ve kimyonla karıştırdıktan sonra kenara bırakıyoruz. Ben ciğerlerin bir kısmını sote için ayırdım. Sotelik olanların üzerine biraz kekik ve unlayıp kenara koyuyoruz. 


Soğanları ince kıyıp tuzlayıp elimizle ovalayıp dinlenmeye bırakıyoruz. 


2-3 orta boy patatesin kabuklarını soyup 4 e bölüp düdüklü tencere içerisinde suya atıyoruz. Üzerine biraz tuz, kekik ve 2-3 kaşık zeytinyağı ekleyip kapağını kapatıyoruz. 


Diğer tarafta ev yapımı gün hamuru makarna haşlıyoruz. Pişen pat…

Popüler Optimist Nedir?

Bazı kadın ve erkekler çok hareketli, şakacı ve devamlı tebessüm etmeyi başarabilen popüler optimist tiplerdir. Bunların kişilik özellikleri :

Arzusu : Eğlenmek, gününü gün edip, zor işleri başkalarına yaptırmaktır.

Duygusal İhtiyaçları : İlgi, şefkat, onay ve kabul görmek.

En Güçlü Yönleri : Bilgisi olsun olmasın, her yerde her zaman her şey hakkında konuşabilir. coşkulu bir kişiliğe , iyimserliğe, espri duygusuna, öykü anlatma yeteneğine sahiptir. insanlardan hoşlanır.

En Zayıf yönleri: Düzensizdir, ayrıntıları ya da isimleri hatırlayamaz, abartır, hiç bir şey hakkında ciddi değildir. işlerin yapılmasında başkalarına güvenir; kolay aldanır ve saftır.

Bunalıma Girdiği Zaman : Yaşam eğlenceli değildir ve hiç kimse onu sevmiyordur.

Korktuğu Şeyler : Sevilmemek, sıkılmak, saate bağlı olarak yaşamak ya da harcadığı paranın kaydını tutmak.

Hoşlandığı İnsan Tipi : Dinleyen, gülen, öven ve onaylayan.

Hoşlanmadığı İnsan Tipi : eleştiren, esprilerine yanıt vermeyen, kendisinin şirin olduğunu düşün…

Minyatür Sanatı

http://www.unutulmussanatlar.com/2012/07/minyatur-sanat.html


Minyatür Sanatı

   Osmanlıda Minyatür
Batı dillerinde bir nesnenin küçük boyutlardaki örneğini belirten "Minyatür" sözcüğü, zamanla kitap resmi için kullanılan bir terim halini almıştır. Eski Türk kaynakları kitap resmi için "Nakış", "Tasvir"; minyatür ressamı için de "Nakkaş", "Musavvar" gibi sözcüklere yer verirler.

Surname nedir? Tıklayınız...
8. ve 9. yüzyıla ait olan ve günümüze gelmiş Türk resim sanatının örnekleri arasında, duvar resmi ve figürlü işlemelerin yanında minyatürler de bulunmaktadır. Türklerin eski yurtları Orta Asya'da, Türkistan'da yaşadıkları döneme ait olduğu düşünülen minyatür örnekleri hala Topkapı Sarayı arşivlerinde bulunmaktadır.

Fatih Sultan Mehmed döneminden, 19. yüzyıla uzanan döneme ait ise çok sayıda minyatür eser günümüze ulaşmıştır. Fatih Sultan Mehmed döneminde yapılmış birçok minyatürlü eser, Türkmen minyatürlerinin etkisini göstermekted…