Ana içeriğe atla

DEDEM


      Bugün dedemi kaybedeli tam bir sene oldu. 

     Geçen sene bugün yine bir cuma günüydü.

İşte bunlar biziz.

Yorumlar

 1. Tubacığım, Allah sabırlar versin, Allah rahmet eylesin. Ama ne mutlu sanaki çocukluğunda ve gençlik yıllarında Dedeciğini tanıyabilmişsin. Bu çok büyük bir şans. Ben bir Dedeciğimi hiç göremedim, tanıyamadım. Diğer Dedeciğimide hayal meyal hatırlıyorum. Şimdide nerde bir Dedecik görsem yanında oturup gözlerim dolarak sohbet etmeye çalışıyorum. Herkezi bu kadar etkiler mi bilmem ama benim için bu durum çok Büyük bir eksiklik. Dedeciğinde pek tatlıymış ya Allah rahmet eylesin canım.

  YanıtlaSil
 2. atölye kedi bir de tanısaydın. sohbet etmekten en hoşlandığım insanlardan biriydi. anneanneye allah uzun ömür versin tuğba'cım. o da çok tatlıdır. şu havalar biraz düzelse ilk evine gideceğim insan anneannen. ahmet amca için allah rahmet eylesin. çok şekerdi. sizin nişanda neler yapmıştı. keşke hepimiz öyle olabilsek.

  YanıtlaSil
 3. Canım Allah sabır versin,Allah herkese deden kadar ömür versin.Sağlıklı ömür dilerim.Svgi ve saygılarrrr.....

  YanıtlaSil
 4. Tatlı da lafmı dedemi tanıyıpta sevmeyen......
  yoktu sanırım. gittiği her yerde kiminle tanışsa hemen sohbet ortamı kurardı, çok ta neşeliydi. Bugün ziyaretine gittik aynı geçen sene öldüğü günkü gibi bol yağmurlu bir gündü bugünde. Cuma günüydü, herkese allah böyle hayırlı bir ölüm nasip etsin. Bugün ziyaretine gittiğimizde arabadan indik orada beyaz çok tatlı bir kedi vardı. takıldı peşimize tekrar arabaya dönüp biz gidene kadar mırıldadı durdu. neredeyse arabanın peşinden gelecek zannettim.

  YanıtlaSil
 5. tuğba'cım hediyen elime ulaştı.teşekkürlerimi gönderiyorum.sevgiyle kal.

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Gluten Nedir? Nelerde Bulunur? Ve Dahası...

Alıntı Gluten,buğday içerisinde yeralan ve un öz değerlerini en fazla içeren protein grubudur. Unun içerisinde Yas gluten değeri 28-32 arası ideal olup eksikliği durumunda iyi buğday ile karıştırılarak veya kuru gluten ilavesi ile istenen değerlere ulaşılabilir. Kuru gluten, buğday nişastası üreticilerinin yakın geçmişe kadar teknoloji yetersizliğinden dolayı elde edilmesi zor olan ancak bugün Un sanayi, dayanıklı unlu mamuller, ve balık yemi başta olmak üzere yem sanayinde kullanılan bir sanayi hammaddesi haline gelmiştir. Yem sanayindeki kullanımı özellikle balık yavru yemlerinde 2 mm nin altında yer alan extruder ürünlerinin imalinde avantaj sağlamaktadır. Son yıllarda birçok yem üreticisi tarafından tercih edilmektedir. Kullanımının sınırlı veya kontrollu olması gerekliliği Çölyak hastalığının bu protein grubuna karşı hassasiyetinden kaynaklanmaktadır. Batı ülkelerinde hazır gıdalarda, içindekiler listesinde belirtilmesi gereken belli bir oranın üzerinde risk taşıyan alerjenlerin baş…

Mangalda Tavuk Ciğeri

Merhabalar, nasılsınız arkadaşlar.

İnternette aradığınız zaman çoğu tarifte ciğeri sote olarak yaparlar. Ben daha önce hiç tavuk ciğeri alıp yapmayı denemedim ve aslına bakarsanız hiç tavuk ciğeri yememiştim. Marketlerde hazır paketlerde satılan tavuk ciğerinden bi paket alıp denemek istedim ama sote olarak yapmaktan bahsetmiyorum. Acaba dedim bunun mangalda pişeni nasıl olur?

Denedim oldu....


Marketten aldığınız tavuk ciğerin içinden yürekleri de çıkıyor. Ciğerleri kuş başı doğrayıp güzelce yıkadıktan sonra biraz kekik ve kimyonla karıştırdıktan sonra kenara bırakıyoruz. Ben ciğerlerin bir kısmını sote için ayırdım. Sotelik olanların üzerine biraz kekik ve unlayıp kenara koyuyoruz. 


Soğanları ince kıyıp tuzlayıp elimizle ovalayıp dinlenmeye bırakıyoruz. 


2-3 orta boy patatesin kabuklarını soyup 4 e bölüp düdüklü tencere içerisinde suya atıyoruz. Üzerine biraz tuz, kekik ve 2-3 kaşık zeytinyağı ekleyip kapağını kapatıyoruz. 


Diğer tarafta ev yapımı gün hamuru makarna haşlıyoruz. Pişen pat…

Popüler Optimist Nedir?

Bazı kadın ve erkekler çok hareketli, şakacı ve devamlı tebessüm etmeyi başarabilen popüler optimist tiplerdir. Bunların kişilik özellikleri :

Arzusu : Eğlenmek, gününü gün edip, zor işleri başkalarına yaptırmaktır.

Duygusal İhtiyaçları : İlgi, şefkat, onay ve kabul görmek.

En Güçlü Yönleri : Bilgisi olsun olmasın, her yerde her zaman her şey hakkında konuşabilir. coşkulu bir kişiliğe , iyimserliğe, espri duygusuna, öykü anlatma yeteneğine sahiptir. insanlardan hoşlanır.

En Zayıf yönleri: Düzensizdir, ayrıntıları ya da isimleri hatırlayamaz, abartır, hiç bir şey hakkında ciddi değildir. işlerin yapılmasında başkalarına güvenir; kolay aldanır ve saftır.

Bunalıma Girdiği Zaman : Yaşam eğlenceli değildir ve hiç kimse onu sevmiyordur.

Korktuğu Şeyler : Sevilmemek, sıkılmak, saate bağlı olarak yaşamak ya da harcadığı paranın kaydını tutmak.

Hoşlandığı İnsan Tipi : Dinleyen, gülen, öven ve onaylayan.

Hoşlanmadığı İnsan Tipi : eleştiren, esprilerine yanıt vermeyen, kendisinin şirin olduğunu düşün…